ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը դեկտեմբերի 26-ին հանդիպել է «Հայկական Փի Ար ասոցիացիա» գիտատեղեկատվական ՀԿ-ի կողմից ստեղծված PR դպրոցի ուսանողների եւ դպրոցի ղեկավար Աստղիկ Ավետիսյանի հետ:
Ողջունելով ներկաներին՝ ԱԺ փոխնախագահը ներկայացրել է իր անցած քաղաքական ուղին եւ փորձը:
Հանդիպումն անցել է հարցուպատասխանի ձեւաչափով: Ազատ եւ անկաշկանդ զրույցի ընթացքում ուսանողներն իրենց հետաքրքրող մասնագիտական հարցերն են ուղղել ԱԺ փոխնախագահին, որոնց Էդուարդ Շարմազանովը սիրով պատասխանել է:
Ուսանողները հիմնականում հետաքրքրվել են Հայաստանում կիրառվող PR գործիքակազմով, ինչպես նաեւ փորձել ճշտել ԱԺ փոխնախագահի տեսակետը PR ոլորտում կիրառվող մոտեցումների վերաբերյալ:

On December 26, the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov met with the students of PR School created by the Armenian PR Association Scientific Information NGO and the Head of the School Astghik Avetisyan.
Welcoming the attendees, the NA Deputy Speaker presented his passed political path and experience.
The meeting was held in Q & A session. During the free and sincere talk the students addressed their professional questions to the NA Deputy Speaker, to which Eduard Sharmazanov gladly answered.
The students mainly were interested in PR toolkit applied in Armenia, as well as specified the NA Deputy Speaker’s viewpoint on the approaches used in the sphere.